INTERGEO 2014

7-9 października 2014 odbywały się Targi Intergeo w Berlinie (Messe Berlin). W tym roku po raz 20, a w Berlinie po raz drugi. Lokalizacja imprezy zaledwie 100 km od granicy z Polską, spowodowała, że targi odwiedziło bardzo dużo Polaków. Wystawcy prezentowali się w 5 halach (1.1, 2.1, 3.1, 4.1, 6.1) Na otwartym terenie zorganizowana była również specjalna strefa pokazów lotów BSL. W targach wzięło udział 512 wystawców w tym tylko cztery polskie firmy: WPG S.A., Fotomapy (producent dronów), Lamigo (importer sprzętu geodezyjnego) oraz Polkart Sp. z o.o. (dostawca usług wystawiający się wraz z powiązanymi firmami z zagranicy).

Liczbę zwiedzających szacowano na około 17 000. Ze względu na spodziewaną dużą liczbę zwiedzających z Polski i związane z tym zwiększone zainteresowanie ofertą WPG, Zarząd firmy podjął decyzję o powiększeniu powierzchni stoiska firmy w stosunku do poprzednich lat, a wyróżnikiem stoiska była wyniesiona na wysokość 4 m okrągła wieża z logo WPG. Wystrój całości został opracowany w oparciu o aktualny folder reklamowy firmy. Delegacja WPG S.A. na targi składała się z siedmiu osób:

  1. Ryszard Brzozowski – Prezes
  2. Jacek Uchański – Wiceprezes do Spraw Technicznych
  3. Agata Nowicka – tłumacz j. niemieckiego (Pani Nowicka nie jest pracownikiem WPG A.)
  4. Oraz pracowników firmy odpowiedzialnych za obsługę stoiska: Renaty Barthy, Piotra Falkowskiego, Piotra Karpowicza, Piotra Zdulskiego.

Stoisko WPG S.A. podczas targów w Berlinie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Wśród najważniejszy gości należy wymienić:

  • Goście zagraniczni

– profesora Petera Krenza, byłego Geodetę Berlina Zachodniego, Wykładowcę Politechniki Berlińskiej,

– Larsa Soerensena z firmy Scan-3D

– Andrzeja Okarmusa z LGN Hannover

  • Goście z Polski

– Kazimierz Bujakowski, Główny Geodeta Kraju,

– Janusz Zieliński, Dyrektor Departamentu GUGiK

– Pracownicy urzędów wojewódzkich biorący udział w dniach polsko-czeskich

– Ryszard Preuss, Andrzej Konieczny – pracownicy naukowi

– Prezesi firm: OPGK Kraków, Opegieka Elbląg, Gispro i innych.

W dniu 8 września (drugiego dnia targów) targi zwiedzała także grupa 28 pracowników WPG S.A. W grupie tej znaleźli się zarówno inżynierowie, jak i kierownicy pracowni. DSC_0017WPG_1790  WPG_1797WPG_1874WPG_1809 WPG_1812 WPG_1825 WPG_1843 WPG_1866 WPG_1871   DSC_0055