Meeting Patriotyczny w Muzeum Geodezji WPG S.A.

W dniu 25 sierpnia 2020 r. w Muzeum Geodezji WPG S.A. odbył się Meeting Patriotyczny upamiętniający setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Spotkanie odbyło się, aby uczcić narodowy sukces naszych przodków i zachować w pamięci jedną z najważniejszych bitew w dziejach Polski, Europy i Świata. Na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości reprezentujących środowiska: wojskowe, naukowe, kultury, biznesowe, polityczne oraz duchowieństwo.

Organizatorami spotkania były:

  • Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych,
  • Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego,
  • Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ,
  • Klub Doradztwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Spotkanie prowadził płk Tadeusz Koczkowski – Prezes KSOIN i SWBN. Jako pierwsi swoje prelekcje wygłosili prof. Longin Pastusiak oraz gen. dyw. prof. dr hab. Bogusław Pacek.

Podczas uroczystości uhonorowano zasłużone osobistości „Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP” i „Pierścieniem Patrioty”, a  zasłużeni przedstawiciele służby zdrowia oraz firmy wspierające walkę z pandemią COVID-19 zostały wyróżnione Statuetką „Serce za Serce w walce z koronawirusem”.

Do Muzeum Geodezji na ręce Prezesa WPG S.A. Pana Ryszarda Brzozowskiego przekazany został piękny, ręcznie wykonany Gobelin z Godłem Rzeczpospolitej Polskiej, który ufundowała  Pani Anna Szczęśniak – założycielka firmy „Szcześniak Pojazdy Specjalne”

Oficjalna części Gali zakończona została uroczystym otwarciem Wystawy Patriotycznej poświęconej Bitwie Warszawskiej. Wystawę przygotował uhonorowany „Pierścieniem Patrioty” Waldemar Kusal z Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzaju Sił Zbrojnych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prof. Longin Pastusiak, kadm. Kazimierz Głowacki, Prezes Ryszard Brzozowski oraz płk Tadeusz Koczkowski.

Po zakończeniu części oficjalnej czas gościom umilał zespół DRAGON działający pod egidą Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

WPG weźmie udział w Intergeo 2020 Digital!

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, targi Intergeo zmieniły swoją formę. Odwołana została tradycyjna impreza, która w tym roku miała się odbyć w Berlinie. W zamian targi odbędą się w postaci wirtualnej. Każda z wystawiających się firm będzie miała swoje „stoisko” – zakładkę informującą o ofercie i produktach firmy. Dodatkowo umożliwione zostaną spotkania wirtualne. Każdy ze zwiedzających będzie mógł się umówić  na indywidualne spotkanie w sieci. Szczegóły odnośnie imprezy możemy znaleźć na stronie: Intergeo 2020 Digital

WPG jest jedną z pierwszych firm (i dotychczas jedyną polską), które zgłosiły się do uczestnictwa w targach w takiej postaci. Uczestnictwo w Intergeo Digital pozwoli nam na zaprezentowanie się w zupełnie nowy sposób. Jest to dla nas wyzwanie, ale jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami, które da nam prezentacja w sieci.

lista uczestników Intergeo 2020 Digital. Stan na 31 lipca

Poświęcenie nowego budynku firmy

W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczystość poświęcenia naszej nowej siedziby, budynku przy ul. Biograficznej 2. Poświęcenia dokonał Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Ze względu na wciąż obecną w Polsce epidemię i związane z tym ograniczenia, uroczystość miała kameralny charakter. Mimo  to pojawiło się kilku znakomitych gości, wśród których należy wymienić Rektora Politechniki Warszawskiej Prof. Jana Szmidta wraz z Prorektorem i zarazem Prezesem SGP Prof. Januszem Walo oraz Dziekanem Wydziału Geodezji prof. Aliną Maciejewską, Prezesa BCC Marka Goliszewskiego, Geodetę Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Mączewskiego, mazowieckiego WINGiK Sebastiana Bałę oraz Admirała Kazimierza Głowackiego. W spotkaniu wzięli udział także inni goście oraz pracownicy WPG S.A. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.